Štátom ležiacim v oblasti Strednej Ameriky a južnej Ázie je venované vydanie dokumentárnych filmov Adventist Mission na druhý štvrťrok roku 2008. Mimoriadne zaujímavý je predovšetkým dokument o situácii cirkvi na Kube a práci v oblasti Myanmaru (v Barme)

Dokumenty s českým dabingom, ktoré vydáva každý štvrťrok Generálna konferencia cirkvi adventistov prostredníctvom organizácie Adventist Mission, si môžete zadarmo stiahnuť vo formáte Windows Media alebo QuickTime. Krátke filmy môžu slúžiť ako náplň sobotných bohoslužieb, stretnutie mládeže alebo zborových činovníkov. Materiály možno tiež ľubovolne kopírovať a rozmnožovať.

  1. Kuba (WMV 83MB) ( MOV 78MB)
  2. Myanmar Barma (WMV 15MB) ( MOV 14MB)
  3. Radio Amanacer (WMV 37MB) ( MOV 36MB)
  4. Ricardo a Augustin (WMV 15MB) ( MOV 14MB)
  5. Srí Lanka (WMV 32MB) ( MOV 30MB)
  6. Středoamerická divize (WMV 72MB) ( MOV 68MB)
  7. Thajsko – dcera misionářů (WMV 10MB) ( MOV 10MB)
  8. Popelář z USA (WMV 79MB) ( MOV 83MB)