Misijný projekt 1/2008

(Biškek, Kyrgyzstán)

So životom veriacich ľudí a ich misijnou službou v krajinách Euro-Ázijskej divízie Cirkvi adventistov siedmeho dňa (ESD) oboznámi užívateľov internetu niekoľko veľmi krátkych dokumentárnych filmov, ktoré si teraz môžete voľne stiahnuť na webových stránkach cirkvi. Organizácia Adventist Mission predstavuje týmto spôsobom prácu misionárov slúžiacich v rôznych častiach sveta.

Euro-Ázijská divízia zahŕňa 14 krajín, ktoré boli súčasťou bývalého Sovietskeho zväzu (napr. Arménsko, Bielorusko, Kyrgystan, Tadžikistan, Azerbajdžan a iné). Niektoré z nich umožnili na svojom území činnosť cirkvi, ale niektoré ďalšie republiky zavreli adventistické modlitebne a nikoho nepustili dovnútra.

V jednom zo spracovaných dokumentov približujú pracovníci Adventisti Mission život v Tokmoku, mestečku v severnej časti Kyrgystanu. Cirkev adventistov tu prevádzkuje už desať rokov základnú školu, ktorú navštevuje viac než 120 žiakov. Pretože väčšina ľudí tu neverí v Ježiša Krista, naučili sa adventistov rešpektovať a oceňovať. Členovia cirkvi plánujú v tomto podhorskom mestečku otvoriť aj strednú školu a aj vzdelávacie centrum.

Krátke filmy prinášajú aj množstvo informácií o práci adventistických misionárov slúžiacich napr. v Sierra Leone, Egypte, Lesothskom kráľovstve alebo v Bangladéši. Jeden z dokumentov predstavuje činnosť českého zubného lekára a misionára v jednej osobe MUDr. Milana Moskalu. So svojou rodinou žije a pracuje v Dhake, hlavnom meste Bangladéša. Práca týchto ľudí je často veľmi náročná a nebezpečná.

Garry Krause, ktorý je pri Generálnej konferencie zodpovedný za oblasť misie, hovorí: „Od svojho počiatku sme boli ako cirkev adventistov misijným hnutím. Ako malá cirkev sme posielali misionárov do celého sveta. Evanjelizácia je našou hlavnou prioritou, evanjelizácia je samotným zmyslom existencie našej cirkvi.“

Dokumenty s českým dabingom, ktoré vydáva každý štvrťrok Generálna konferencia cirkvi adventistov prostredníctvom organizácie Adventist Mission, si môžete zadarmo stiahnuť vo formáte Windows Media alebo ako kompletné DVD. Krátke filmy môžu slúžiť ako náplň sobotných bohoslužieb, stretnutie mládeže alebo zborových činovníkov. Materiály možno tiež ľubovolne kopírovať a rozmnožovať.

  1. Klip: nepočujúci (WMV 4MB) (MOV 3MB)
  2. Momentky z misie (WMV 44MB) (MOV 27MB)
  3. Za mrežami (WMV 26MB) (MOV 16MB)
  4. Stále vychádzajúci (WMV 44MB) (MOV 27MB)
  5. Našiel Grace (WMV10MB) (MOV 7MB)
  6. Velkomestá (WMV16MB) (MOV 10MB)
  7. Zdieľa svoju vieru (WMV8MB) (MOV 5MB)
  8. Učí ich láske (WMV 21MB) (MOV 13MB)
  9. Pod horami (WMV 6MB) (MOV 4MB)
  10. Celé DVD (ISO Image 3,9GB)