Ak ovládate anglický jazyk, možno ste už narazili na anglické audioverzie jednotlivých lekcií sobotnej školy, ktoré môžete sťahovať z internetu vo formáte MP3. Tieto nahrávky boli pôvodne určené zrakovo handicapovaným záujemcom sobotnú školu, ale v súčasnosti slúži ako klasický „podcast“ pre všetkých, ktorí ich chcú počúvať jednoducho zo svojho prehrávača doma alebo na cestách.

V súčasnosti zvažujeme možnosť prípravy takýchto materiálov aj v českom jazyku. Vzhľadom k náročnosti prípravy a krátkodobému použitiu lekcii sa nejaví ako efektívne čítať a nahrávať lekcie štúdiovo s „živým“ rečníkom. Jednou z rýchlych a relatívne lacných možností je softwarový prevod textu do hlasového výstupu, ktorý sa v súčasnosti už veľmi blíži prirodzenému ľudskému hlasu. Nie je samozrejme dokonalý, ale pre krátkodobé počutie je použiteľný.

Teraz vám ich prinášame aj v českej verzii. Nahrávky môžete počúvať priamo z tohoto webu, alebo si ich stiahnuť a uložiť do svojho počítača.