Služba núdznym
(3. štvrťrok 2019, formát DOC)

príbeh
1. Boh a stvorenstvo Boh Stvoriteľ
2. Plán pre lepší svet Plán pre lepší život
3. Sobota – deň slobody Deň skutočného oslobodenia
4. Milosť a spravodlivosť v Žalmoch a Prísloviach Návrat strateného syna
5. Volanie prorokov Zelenina pre cyklónmi sužované Fidži
6. Uctievanie Stvoriteľa
7. Ježiš a ľudia v núdzi
8. Jednému z týchto najmenších
9. Služba v novozmluvnej cirkvi
10. Život podľa evanjelia
11. Adventná nádej v praktickom živote
12. Milovať milosrdenstvo
13. Spoločenstvo služobníkov

Počas sobotnej školy sa budeme celý štvrťrok venovať službe núdznym. Nejde však len o to, aby sme sa o tejto téme porozprávali, ale aby sme sa aj osobne do nejakej formy služby zapojili. Na každú sobotu pre vás pripravujeme misijný príbeh vo forme videa, kde môžete vidieť, ako prostredníctvom práce ADRY naši spoluveriaci po celom svete prakticky slúžia a pomáhajú núdznym. Vyzývame vás, aby ste vo svojich zboroch každú sobotu zabezpečili premietnutie videa ako súčasť sobotnej školy.

Táto téma je príležitosťou pre všetky naše zbory, nájsť nové cesty ako slúžiť v sociálnej a humanitárnej oblasti. Nový tím ADRA Slovensko v súčasnosti pripravuje novú dlhodobú stratégiu našej služby doma i v zahraničí, preto si ceníme každý podnet a nápad z vašich zborov. ADRA je naša, adventistická, preto v prvom rade chceme spolupracovať s vami, našimi zbormi.

Premeňte štúdium úloh sobotnej školy na modlitebné a motivačné stretnutia ľudí, ktorí spoločne hľadajú cestu ako účinnejšie slúžiť. Vaše podnety k službe si nenechajte pre seba, ale pošlite nám ich. Sme presvedčení, že takto môžeme spoločne uskutočniť reštart ADRA v našich zboroch, ale aj reštart nášho duchovného života prepojením s praktickou kresťanskou službou.

Stano Bielik, riaditeľ ADRA Slovensko

Dokumenty pripravilo v slovenskej verzi Štúdio Nádej.

Archív príbehov od 2. štvrťroku 2008 nájdete v rubrike »Misijné príbehy – archív«.
Archív starších štvrťrokov nájdete na »pôvodných stránkach«.